Tags

,

Każdy krok ku prawdzie jest cenny. A jednak, jednak… nie zachwycajmy się przedwcześnie jedną czy drugą wypowiedzią bardziej odważną w dopuszczaniu prawdy do głosu.
Wołają o uwagę wypowiedzi sprzed kilkudziesięciu lat, typu: „II Sobór Watykański był rewolucją francuską w Kościele”, „II Sobór Watykański był rewolucją październikową w Kościele”. Tego nie mówili przeciwnicy tegoż soboru. Coś chciano przez to powiedzieć.
Rewolucja się cieszy, kiedy plebs zapomina i porzuca pryncypia tradycji. Sukces rewolucji!
Są głosy diagnozujące takie czy inne pojedyncze odkształcenia katolickiego depozytu wiary, od ponad pięćdziesięciu lat wtłaczane w Kościół. Dobre i to. Kto jednak przypomina katolickie pryncypium: Herezje należy rozpoznać i odrzucić WSZYSTKIE i całkowicie? Już jedna herezja wyłącza z Kościoła.
Człowiek na Watykanie prowadzi ludzi do piekła, bo krzewi herezje i ośmiela do świętokradzkiej Komunii. Kwestie publicznie dostępne i naocznie stwierdzalne. Dopust Boży.
Za herezją iść nie wolno, bo grozi to wiecznym potępieniem. Tak uczył przez wieki Kościół Katolicki.
Nikt nie może się tłumaczyć, że nie mógł poznać ortodoksyjnej katolickiej doktryny. Ignorancja nie jest cnotą. Ignorancja zawiniona jest grzechem.
Biblioteka ’58 otwarta całą dobę przez wszystkie dni tygodnia. W czasach zamętu powszechnego możliwe jest poznanie ortodoksyjnej katolickiej doktryny i dochowanie jej wierności. Droga do Nieba otwarta.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube