Tags

, , , , , , , ,

W księdze Sentencji św. Izydora, biskupa, czytamy:

„Oczyszczamy się modlitwami, dokształcamy czytaniem; jedno i drugie jest dobre, jeśli można sobie na to pozwolić równocześnie; jeżeli nie, to lepiej modlić się, niż czytać.
Kto chce być zawsze z Bogiem, powinien często modlić się i czytać. Albowiem, kiedy modlimy się, rozmawiamy z samym Bogiem, kiedy natomiast czytamy, Bóg mówi z nami.
Wszelki postęp ma swój początek w czytaniu i rozważaniu. To, czego nie wiemy, poznajemy z lektury, to zaś, czego nauczyliśmy się, utrwalamy w pamięci przez rozważanie.
Czytanie ksiąg świętych przynosi podwójną korzyść: wyrabia zdolność umysłu do pojmowania oraz odwraca człowieka od marności światowych i prowadzi do umiłowania Boga”.

Lektura krótka, oszczędna? Owszem, rozjaśnić zrozumienie może jedno zdanie, refleksja dwuzdaniowa – zwarta, sentencyjna, lapidarna.
Przychodzi jednak czas, kiedy trzeba sięgnąć po artykuł, po dłuższe partie katechizmu, po całą encyklikę, po katolickie dzieło duchowe.
Nie popadajmy w złudzenie, że w czasach zamętu powszechnego tak zwane „media katolickie” podadzą nam na talerzu niezmutowaną doktrynę katolicką. Poprzestańmy na pytaniu, gdzie są media, które przekazują niezmutowaną doktrynę katolicką, wierną w każdym detalu?
Biblioteka ’58 jest najwyższą koniecznością – zwłaszcza w czasach zamętu powszechnego. Trzeba samemu siąść. Trzeba samemu otworzyć książkę. Trzeba czytać, by znać wiarę katolicką i wiedzieć, czym się różni wiara katolicka od jej powszechnie i oficjalnie serwowanych mutacji o orientacji judeo-protestancko-globalistycznej. Ignorancja i indyferentyzm religijny to zjawiska coraz powszechniejsze – także pośród tych, którym się wydaje, że są gorliwymi katolikami.
Lektura treści nieskazitelnie katolickich pomoże nam poznać i umiłować Pana Boga. Lektura treści nieskazitelnie katolickich umożliwi nam prowadzenie życia duchowego, opartego na bezpiecznym fundamencie. Lektura treści nieskazitelnie katolickich pomoże nam ustrzec się błędów w doktrynie, życiu duchowym i moralności.
Pierwszeństwo dajmy tradycyjnym katolickim katechizmom oraz żywotom Świętych.

Nie po to Pan Bóg dał nam dar Objawienia, byśmy go zbywali milczeniem i ignorancjąNie po to Pan Bóg dał nam dar Objawienia, byśmy jego interpretację oddali w ręce ludzi obcych wierze katolickiej.
Katolik kształci się chętnie. Mniej telewizji, więcej lektury!
Pożyteczna nam będzie lektura dłuższa, uważna, skupiona.


Biblioteka ’58 otwarta całą dobę przez wszystkie dni tygodnia.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube