Tags

, , ,

„Chcemy więc wypełnić nasz pasterski obowiązek i wyłapać (o ile z Bożą pomocą będziemy mogli) lisy rujnujące winnicę Pańską, a wilki powstrzymać poza owczarnią, abyśmy się nie okazali niemymi psami, które nie szczekają, abyśmy nie zginęli wraz ze złymi gospodarzami i nie byli porównani do najemników” (Paweł IV, Konstytucja Cum ex apostolatus).

Kościół Katolicki jest doskonale zabezpieczony przed błędem. Błąd nie pochodzi od Kościoła Katolickiego. To lisy, rujnujące winnicę Pańską, roznoszą zarazę błędu i zepsucia. Od ponad pięćdziesięciu lat buszują z coraz większą zuchwałością.
Kryterium diagnozowania błędów krzewionych jawnie i z ukrycia od ponad pięćdziesięciu lat nie są produkcje prywatnoobjawieniowe niejasnego autoramentu, lecz nieomylna nauka Kościoła Katolickiego = Objawienie Boże, którego źródłami są Pismo Święte i Tradycja – rozumiane i interpretowane tak, jak je rozumiał i interpretował przez wieki Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, jedyny Kościół założony przez Jezusa Chrystusa.
Zdolność do diagnozy aktualnego stanu rzeczy jest wprost proporcjonalna do znajomości Biblioteki ’58.
Katolik będzie czujny wobec czynników, które chcą przejąć i zawłaszczyć dyskurs interpretacyjny.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube