Tags

, , , ,

Wilk w owczej skórze

Ego scio, quoniam intrabunt post discessionem meam lupi graves in vos, non parcentes gregi. Et ex vobis ipsis exsurgent viri loquentes perversa, ut abducant discípulos post se. Propter quod vigilate (…).
„Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie” (Dz 20, 29-31).

Niektóre nagłaśniane wypowiedzi niektórych ludzi, których większość uważa za sprawujących prawowite urzędy w Kościele, sytuują się w nurcie umiłowania idei globalistycznych, masońskich, judaistycznych, protestanckich, ogólnoreligijnych. Umiłowania czystej Chrystusowej prawdy tam nie uświadczysz (lub bardzo fragmentarycznie, wyrywkowo).
Trzeba po katolicku stawić czoła tej dramatycznej sytuacji powszechnej. W dalszym ciągu wielu uznających się za katolików nie chce wiedzieć o dramacie autoryzowanego rozbioru wiary katolickiej, który trwa od kilkudziesięciu lat – coraz nachalniej za naszych dni. Co gorsza, odkształciciele wiary katolickiej dążą do tego, aby wprowadzane przez nich zmiany były nieodwracalne. Zuchwałość to niezwykła.
Przypomnijmy sobie wielkich apologetów katolickich i świętych męczenników, którzy na wiele sposobów trudzili się w obronie wiary i dla obrony każdego detalu wiary katolickiej gotowi byli oddać życie. Oddawali życie za wiarę katolicką – nie za inną! Historia sanctorum magistra vitae. – Historia świętych jest nauczycielką życia.
Rzymski katolik powagę kwestii rozumie, wnioski praktyczne sformułuje, decyzje i działania stosowne podejmie.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube