Tags

, , , , , , , , ,

Missa Trid. (1)

Sancta sancte tractanda sunt.
Sprawy święte należy traktować w sposób święty.

Najświętszy Sakrament, w całym jego majestacie i świętości, przenikliwie ukazuje nam prawdę o tym, jak niedorzeczne są nachalnie wciskane katolikom nurty promowania solidarności z błędem i z grzechem – także w kontekście Eucharystycznym. Apostoł Narodów naucza: „Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej” (1 Kor 11, 26-27). „Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije” (1 Kor 11, 29).
Pan Jezus zobowiązuje do otaczania szacunkiem i dyskrecją (separacja od błędu i grzechu!) rzeczywistości najświętszych: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały” (Mt 7, 6).
Skala nonszalancji wobec Najświętszego Sakramentu w ostatnich sześćdziesięciu latach przekroczyła wszelkie granice. Naglące jest wezwanie do opamiętania, do wynagradzania i do przywracania – z całą odwagą i roztropnością – świętej tradycyjnej liturgii Kościoła Katolickiego, tej przez którą Kościół przez wieki – a w Polsce przez tysiąc lat – doskonale, godnie i święcie oddawał hołd Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
Bałagan modernistycznego zniszczenia należy przezwyciężać powrotem do katolickiego ładu – także w zakresie kultu Eucharystycznego. Przywrócenie tradycyjnej Mszy Świętej w rycie rzymskim dobroczynnie wyeliminuje całe spektrum aberracji, profanacji i uzurpacji w zakresie kultu Eucharystycznego. Wróci katolicki ład. Kto (już) może pojąć, niech pojmuje. I działa!


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube