Tags

, , , , , , , , , ,

De María numquam satis.

O Maryi nigdy dosyć.

.Fatimska_im248_437490025b767

   Objawienia fatimskie są prawdziwe. Zasługują zatem na to, aby je traktować poważnie. Jeśli mówi Matka Boża, która jest zatroskana o zbawienie każdego człowieka i o pokój na świecie, czy można ten głos zignorować, przemilczeć, pominąć?

   Matka Boża nie zostawia nam modnych dzisiaj ogólnikowych i niezobowiązujących sformułowań typu „Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy”. Przeciwnie! Wzywa nas do nawrócenia, do modlitwy i do pokuty. Przestrzega przed wiecznym potępieniem w piekle. Wzywa nas do życia dobrego, czystego, świętego. Wzywa nas do codziennego odmawiania Różańca. To jest głos poważny! To jest głos będący wyrazem poważnego potraktowania słuchaczy, odbiorców, Jej dzieci – nas!

   Jednym z istotnych elementów naglącego przesłania z Fatimy jest nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, podejmowane z intencją wynagrodzenia, czyli ekspiacji, za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

   A oto cztery warunki nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca:

 

   1. W pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi. Można także skorzystać z Sakramentu Pokuty wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego.

 

   2. Przyjąć Komunię Świętą.

 

   3. Odmówić jedną część Różańca – pięć tajemnic.

 

   4. Przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe.

 

   Niezbędnym warunkiem odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót jest nastawienie, z jakim te wszystkie powyższe praktyki wypełniamy: intencja wynagrodzenia, czyli ekspiacji, za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Więcej szczegółowych podstawowych informacji znajdziemy m.in.

 

tutaj

 .

   Poważne potraktowanie naglącego wołania naszej Matki i Królowej będzie wyrazem naszej delikatnej miłości wobec Jej Niepokalanego Serca oraz troski o zbawienie naszych bliźnich i o pokój na świecie. Ocalimy niejedną duszę od piekła. Doprowadzimy niejedną duszę do Nieba. Wyprosimy światu drogocenny dar pokoju.

   Budzimy się! Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników jeszcze nie rozpoczął praktyki pięciu pierwszych sobót, niechże zacznie już od tej soboty. Biegnijmy do spowiedzi. Spełnijmy starannie cztery warunki, o które prosi zatroskana o los nasz i całego świata nasza Matka i Królowa. To jest prośba serdeczna – prośba Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

   Sprawy pilne! Przekażmy dalej!
.

Praktykę pięciu pierwszych sobót odprawiajmy wyłącznie
w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim.

.


.

Różaniec – wejście
.

Litania loretańska – wejście

Anioł Pański – wejście.


.

De María numquam satis. – O Maryi nigdy dosyć.
.Treści katolickie czytajmy codziennie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 actualia.blog
Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.