Tags

, , , , , , , , , , , ,

Apostoł Narodów daje taką radę młodemu biskupowi Tymoteuszowi: „Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie” (2 Tm 2, 23).
W sprawie poznania, analizowania i porównania odwiecznej Mszy Świętej w rycie rzymskim i novus ordo missae (msza posoborowa), sięgajmy do źródeł poważnych, kompetentnych, nieskazitelnie katolickich.
Słusznie ktoś powiedział: „Najpierw czytaj, potem pytaj!”. Nie traćmy cennego czasu na wdawanie się w niedouczone rozmowy.
Czasy zamętu powszechnego. Doszło już do takich sytuacji, że niektóre osoby, deklarujące sympatyzowanie z Tradycją, ujawniają się jako apologeci mszy posoborowej. Oby nikt nie mógł o nas powiedzieć, jak ze szczyptą ironii mówił o niektórych Biskup Józef Sebastian Pelczar: „umysły lekkie, poziome i leniwe”. Św. Paweł poleca: „W myślach waszych bądźcie dojrzali!” (1 Kor 14, 20).
W sprawie poznania, analizowania i porównania odwiecznej Mszy Świętej w rycie rzymskim i novus ordo missae (msza posoborowa), sięgajmy do źródeł poważnych, kompetentnych, nieskazitelnie katolickich. A najpierw poznajmy dobrze dwa źródła fundamentalne. Ich lektura – wielokrotna i niespieszna – podprowadzi nas do decyzji czystej, zbawiennej, katolickiej:

Źródło magisterialne – tutaj.
Źródło analityczne – tutaj.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube