Tags
czasy zamętu powszechnego, historia Kościoła, historia Kościoła Katolickiego w Polsce, historia Polski, Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim, Polska, porzucenie tradycyjnej Mszy Świętej
Koincydencja jest faktem. W 1966 roku obchodziliśmy w naszej Ojczyźnie millenium – tysiąc lat od Chrztu. W bezpośredniej bliskości chronologicznej od tej daty wyrugowano z polskich kościołów i kaplic tę Mszę Świętą, która przez tysiąc lat konstytuowała Kościół Katolicki na polskiej ziemi, była doskonałym kultem Boga w Trójcy Jedynego, budowała wiarę pokoleń i uświęcała rzesze dusz. Koincydencja chronologiczna trudna do uwierzenia. Dramatycznie niefortunna!
W ramach dociekliwości, jaka przystoi historykowi, rodzą się pytania.
Jak się odbyło w Polsce porzucenie Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim?
Czy była jakaś data graniczna?
Jakieś dyrektywy wiążące? Jakiś dokument? Kiedy, gdzie i przez kogo podpisany?
Typ argumentacji?
Jeśli ktoś z Internautów jest w posiadaniu wiedzy na ten temat, byłoby cenne poznawczo wiedzą się podzielić i kwestię nagłośnić. Dla uczciwego historyka prawda jest dobrem cennym.
treści katolickie: sacerdoshyacinthus.com verbumcatholicum.com twitter.com/SacHyacinthus YouTube
You must be logged in to post a comment.