Tags

, , , , , , , , , , , , , ,

Beati mundo corde, quoniam ipsi Deum videbunt.
„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5, 8).

Kościół Katolicki, pouczony Bożym Objawieniem, od zawsze uczył czystości – w myślach, słowach i czynach. Troska Kościoła Katolickiego dotyczyła duchowieństwa, zakonów, małżonków, dzieci i młodzieży – wszystkich, którzy do Kościoła należeli.
W Liście do Hebrajczyków czytamy: „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom” (Hbr 13, 8-9).
„Kościół posoborowy” zdradza czystą naukę Bożą w niejednym punkcie – wprowadza różne i obce nauki. Można skonstatować (skoro proceder jest jawny), że staje się on coraz bardziej koncesyjny dla nieczystości. Grzech i zwodzenie. Fałsz i zgorszenie. Profanacja i indyferentyzm. Świętokradztwo i perspektywa piekła.
Grzechy przeciwne czystości, świadome i dobrowolne – popełniane myślą, słowem czy uczynkiem – są zawsze grzechami śmiertelnymi. Tu małości materii nie ma. Sam Pan Jezus stawia na równi grzech pożądania i cudzołóstwo jako czyn – „A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” (Mt 5, 28).

Prawowity Apostoł z Chrystusowym autorytetem naucza: „O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani o tym, co haniebne, ani o niedorzecznym gadaniu lub nieprzyzwoitych żartach, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie. O tym bowiem bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec – to jest bałwochwalca – nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowami, bo przez te grzechy nadchodzi gniew Boży na buntowników. Nie miejcie więc z nimi nic wspólnego!” (Ef 5, 3-7).
Drodzy Rodzice, dbajcie o to, aby w Waszych domach dzieci oddychały czystym powietrzem. W domu katolickim nie ma miejsca na nieczystość! Czuwajmy – tym bardziej, że „kościół posoborowy” przez działania ludzi zepsutych staje się coraz bardziej koncesyjny dla nieczystości. Stop!


Sine verecundia nihil est rectum, nihil honestum.
Bez skromności nie ma nic prawego, nic szlachetnego.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube