Tags

, , , , , , , , , , ,

Klękanie (2)

Ab ortu enim solis usque ad occasum, magnum est nómen meum in géntibus, et in omni loco sacrificátur, et offertur nómini meo oblatio munda.

„Bo od wschodu słońca aż do zachodu wielkie jest imię moje między narodami i na każdym miejscu poświęcają i składają imieniu memu ofiarę czystą” (Ml 1, 11).

Polska katolicka oczekuje na duchownych katolickich jednoznacznych, którzy na polskiej ziemi składać będą ofiarę Mszy Świętej wyłącznie w tradycyjnym rycie rzymskim. Katolicki kult doskonały. Nieskazitelny. Miły Bogu.
Polska katolicka oczekuje na katolickich apologetów jednoznacznych, którzy na polskiej ziemi będą bronić Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim.
Apologizowanie Novus Ordo Missae (w tych czy innych kontekstach) nie służy przywróceniu katolickiej wiary i katolickiego kultu w naszej Ojczyźnie. Nie wszystko złoto, co się świeci. Są racje i konstatacje obiektywne dotyczące Mszy zreformowanej: pozbawienie rytu mszalnego elementów katolickich, a wprowadzenie judeo-protestanckich (zob. Kard. Alfredo Ottaviani, Kard. Antonio Bacci, Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Misse). Ponadto, całe spektrum aberracji, uzurpacji i profanacji związane jest z Novus Ordo Missae.
Sytuacja jest niestabilna. Są pewne symptomy wskazujące na to, że odradza się normalizujący nurt perswazji werbalnych (niewykluczone, że sterowany celowo) broniących Novus Ordo Missae – także w środowiskach „tradycjonalistcznych”. Ponownie zatem wraca elementarny postulat rozumności i zgłębiania racji obiektywnych. Niektóre dusze już go spełniają.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube