„Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!». Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana»” (Łk 22, 19-20).

+ M

Laudetur Iesus Christus!

Czcigodni Księża, Wielebne Siostry, Szanowni Państwo,

z łaski Bożej 12 czerwca 1990 roku, w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Krakowie, z rąk (+) Bp. Albina Małysiaka CM przyjąłem Sakrament Kapłaństwa.

Święcenia 12.06.1990

Z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich,
w piątek, 12 CZERWCA 2015, o godz. 19.30,
w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
odprawię MSZĘ ŚWIĘTĄ dziękczynną w tradycyjnym rycie rzymskim→
w kościele pw. św. Bonifacego przy pl. Staszica we Wrocławiu.

Jest to kościół, w którym 13 października 1962 roku zostałem ochrzczony w tradycyjnym rycie przez Ks. Stanisława Dragułę→. Chrzestnym był mój dziadek, śp. Józef Kaglik, chrzestną – moja ciocia, śp. Helena Sipowicz.

Proboszczem w tamtych latach był zasłużony Ks. Infułat Dr Wacław Szetelnicki→.

Tam także, dzięki serdecznej trosce moich śp. Rodziców, uczestniczyłem od 4. roku życia w katechizacji przedszkolnej, którą prowadziła ucząca po katolicku gorliwa S. Joanna. Uczyła nas, przedszkolaków, wielkiej czci Najświętszego Sakramentu, o czym wspominałem niedawno tutaj→.

IMG_20150610_0002_NEW

IMG_20150610_0003

Na terenie tejże Parafii mieszkaliśmy do roku 1968, przy ul. Biskupa Tomasza 16/21, w oficynie (już zburzonej), w podwórku. Do kościoła było dwa kroki. Pamiętam doksologie śpiewane po łacinie przez księży: in saecula saeculorum. Tak było.

Powróciłem na teren tej Parafii w latach 1977-1982, kiedy to uczęszczałem do Państwowego Liceum Muzycznego, do klasy fortepianu prof. Włodzimierza Zalipskiego. Szkoła mieściła się przy ul. Łowieckiej. O niedawnej przeprowadzce pisałem nieco tutaj→.

Jeszcze jedna dobra myśl o Parafii pw. św. Bonifacego. W tamtejszym kościele trwa codzienne całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. To nieoceniony przywilej dla Parafii, a dla wiernych naglące zaproszenie do adoracji (wejście od strony placu).

Przez własny grzech zaniedbania nie odprawiłem Mszy Świętej prymicyjnej w tejże Parafii miejsca mojego Chrztu. Jest okazja stosowna teraz, w dniu jubileuszu, kiedy celebrans nabył umiejętności odprawiania Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim→. Drogi Opatrzności.

Dzięki życzliwości Czcigodnego Księdza Kanonika, Dr. Wojciecha Tokarza, Proboszcza Parafii pw. św. Bonifacego, jeśli Pan Bóg pozwoli, będę mógł tam złożyć Bogu Najświętszą Ofiarę w tradycyjnym rycie rzymskim.

Wszystkim, którzy zechcą ofiarować mi drogocenny dar modlitwy, bądź wziąć udział w dziękczynnej Mszy Świętej, serdecznie dziękuję.

To, co jako kapłan przy tej okoliczności mam do powiedzenia, jest treścią

WYWIADU→

Wersja PDF (także do wydruku):

Rozmowa PCh24

Wszystkie reflektory na Najświętszą Ofiarę w tradycyjnym rycie rzymskim!
Wszystkie reflektory na Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie!

Szanownym Czytelnikom, którzy zaszczycają mnie drogocenną współpracą w naglącym dziele ocalania i przywracania wiary katolickiej, m.in. przez rozpowszechnianie publikowanych tutaj materiałów internetowych, niech Pan Bóg wynagrodzi hojnością łask, które niech spłyną także na Wasze Rodziny.

Proszę o modlitwę o nowe, święte powołania kapłańskie, aby wiara katolicka mogła na nowo rozkwitać na każdym szczeblu urzędu w Kościele – na chwałę Bożą i dla zbawienia dusz.

Czyńmy, co w naszej mocy, aby z pomocą łaski Bożej przekazać młodym pokoleniom nieskażony skarb katolickiej wiary – jedynej wiary dającej zbawienie duszy.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

z modlitwą
ks. Jacek Bałemba SDB

Obrazek jubileuszowy

W Najświętszym Sakramencie Ołtarza – niech będzie Bóg uwielbiony.
W Sakramencie Kapłaństwa – niech będzie Bóg uwielbiony.

Dzisiaj niech na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego rozlegnie się ton uroczysty, podniosły, radosny świąteczny!

.
John Rutter (ur. 1945), cz. I Allegro vivace z tryptyku Gloria.
Choir of King’s College, Cambridge
Gonville & Caius College Choir
City of Birmingham Symphony Orchestra
conducted by Stephen Cleobury.

– – –

Zapraszam do regularnej lektury blogów:

Sacerdos Hyacinthus

sacerdoshyacinthus.com

Verbum catholicum

verbumcatholicum.com

Formułę nowego bloga, o bardziej zwartym charakterze, przedstawiłem w słowie wstępnym:

http://verbumcatholicum.com/informacje/

A.M.D.G.