BozeNarodzenie

Christus natus est nobis!
Venite, adoremus!

Wszystkim Szanownym Czytelnikom niniejszego bloga – Czcigodnemu Duchowieństwu, Osobom Zakonnym i Świeckim – składam najserdeczniejsze życzenia pełnych radości i pokoju świąt Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa.
„Et verbum caro factum est et habitavit in nobis” (Io. I, 14).
„Nad Nim anieli w locie stanęli i pochyleni klęczą”.
„Pasterze śpiewają, bydlęta klękają”…
Łączymy się w radości z rzeszą aniołów, świętych i pokoleniami naszych przodków, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary na naszej polskiej ziemi.
Łączymy się w wierności z pokoleniami katolików, którzy przez wieki zachowali i przekazywali drogocenny skarb Objawienia Bożego zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji.
Łączymy się w wierze z pokoleniami naszych rodaków, od których otrzymaliśmy drogocenną perłę katolickiej wiary – jedynej prawdziwej wiary dającej zbawienie duszy.
Z miłością, czcią i pokorą klęknijmy i my przed naszym Zbawicielem, który jako Dzieciątko rodzi się w stajence betlejemskiej i jako najbardziej bezbronny przychodzi do nas w kruchości i ubóstwie białej, milczącej i niepozornej Hostii – w Komunii Świętej.
„Padnijmy na kolana, uczcijmy niebios Pana,
Z miłością, z czułością wiernych sług!”.
„Padnijmy na kolana, to Dziecię to nasz Bóg!”.
Niech Jego łaska i prawda oświecają i uświęcają nasze serca i prowadzą nas bezpiecznie po drogach doczesności ku Ojczyźnie niebieskiej.
Zapewniam o modlitwie i błogosławię
w Imię Ojca + i Syna, i Ducha Świętego.

Dziękuję serdecznie życzliwym mi osobom za przysłane życzenia świąteczne.
Bóg zapłać!


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube