Tags

, ,

I my czekamy na Ciebie, Pana,

a skoro przyjdziesz na głos kapłana,

padniemy na twarz przed Tobą,

wierząc, żeś jest pod osłoną chleba i wina.

 BozeNarodzenie

   Miłym Czytelnikom mojego bloga życzę błogosławionych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego.

*

ET VERBUM CARO FACTUM EST ET HABITAVIT IN NOBIS.

*

   Rodzi się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus! Initiavit nobis viam novam et viventem – „On nam zapoczątkował drogę nową i żywą” (Hbr 10, 20).

   Idąc śladami Chrystusa idziemy drogą nową i żywą – drogą prawdy i dobra – drogą wolności. Ta droga jest zawsze dla nas otwarta! Mimo przeróżnych współczesnych uplątań grzechu i błędu, zawsze możemy śmiało iść za naszym Zbawicielem drogą nową i żywą – drogą prawdy i dobra – drogą wolności.

   Dobiega końca Rok Pański 2012. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w kończącym się roku zaszczycili mnie swoją życzliwą współpracą w szlachetnym dziele szerzenia i obrony wiary katolickiej w Polsce i za granicą. Działo się wiele dobra – także o szerszym zasięgu. Za wszystko Bogu niech będą dzięki. Składam także serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w kończącym się roku duchowo i materialnie wspomagali moją posługę kapłańską. Bóg zapłać!

   Dziękuję uprzejmie za nadesłane mi życzenia świąteczne i wszystkich zapewniam o mojej codziennej pamięci w modlitwie – szczególnie podczas Mszy Świętej oraz przed obrazem naszej Jasnogórskiej Królowej.

    Raz jeszcze życzę radosnych Świąt!

 

Padnijmy na kolana,

to Dziecię to nasz Bóg!
.


   Fryderyk Chopin, będąc z dala od Ojczyzny, napisał przepiękne Scherzo h-moll op. 20. W środkowej części pobrzmiewa pełna delikatności reminiscencja polskiej kolędy Lulajże, Jezuniu
.

   Posłuchajmy! audio

.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube