Tags

, , , ,

„Amen dico vobis: Nisi conversi fueritis et efficiamini sicut parvuli, non intrabitis in regnum caelorum. Quicumque ergo humiliaverit se sicut parvulus iste, hic est maior in regno caelorum”

„Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim” (Mt 18, 3-4)

 

   Zakończyła się Nowenna do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Minęła sama uroczystość. Oto sytuacja, która miała miejsce w jednym z dni Nowenny podczas Mszy Świętej na placu jasnogórskim.

   Nadszedł czas Komunii Świętej. Ludzie ustawiali się wzdłuż alejek, oczekując na przyjście kapłanów z Najświętszym Sakramentem. Zdecydowana większość stała i w takiej postawie przyjmowała Komunię Świętą. Powszechny brak kultury eucharystycznej. Niestety!

   Ośmio- czy dziewięcioletni chłopiec klęczał na dwa kolana. W takiej pokornej postawie czekał cierpliwie wiele minut aż kapłan rozdający Komunię Świętą dojdzie do niego. Przyjął Komunię Świętą klęcząc. Ten wierzący chłopiec uniżył się po królewsku przed Królem. Volens nolens stał się małym nauczycielem kultury eucharystycznej. Wzruszający to był widok. Gdybyście Państwo mogli to zobaczyć!

   „Populi autem videntes et non intellegentes

     nec ponentes in praecordiis talia”

   „A ludzie patrzyli i nie pojmowali,

     ani sobie tego nie wzięli do serca” (Mdr 4, 14).

   Wierzący Arcybiskup Jan Paweł Lenga, Ordynariusz Karagandy, na XI Zwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów w roku 2005, w Watykanie, powiedział:

   „Myślę, że to nie naukowcy, lecz przede wszystkim czyste dusze dzieci i prostych ludzi mogą nas nauczyć, w jaki sposób powinniśmy traktować Pana obecnego w Eucharystii”.

   „Amen dico vobis: Nisi conversi fueritis et efficiamini sicut parvuli, non intrabitis in regnum caelorum. Quicumque ergo humiliaverit se sicut parvulus iste, hic est maior in regno caelorum”

   „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim” (Mt 18, 3-4).

 


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube