Tags

,

Rewolucja przyspiesza. Każdy duchowny, który w czasach zamętu powszechnego podejmuje poważne kroki ku odzyskiwaniu nieskazitelnej katolickiej doktryny, tradycyjnego katolickiego kultu i katolickiej moralności musi liczyć się z wieloma przeciwnościami i prześladowaniami. Źródłem ich są diabeł i ludzie.
Pan Jezus mówi: „Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. (…) Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 10, 17.22).
Św. Paweł pisze do młodego biskupa Tymoteusza: „I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś” (2 Tm 3, 12-14).
„Znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!” (2 Tm 4, 5).

„Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” (2 Tm 2, 3).
Pełne realizmu i wzywające do wierności słowa umocnią duchownego w czasach zamętu powszechnego. I osoba świecka znajdzie w nich pomoc.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube