Tags

, , , , , ,

0524-maryja_1

Dawnym zwyczajem katolickim jest poświęcenie każdej soboty Matce Bożej. Sobota – dzień Matki Bożej!
Jeden z wierzących włoskich księży inspektorów mówił przed laty podczas rekolekcji do współbraci salezjanów: „Zawsze, gdy tylko kalendarz liturgiczny pozwala, salezjanin wybiera formularz maryjny”. To piękna reguła, która wpisuje się w nurt gorliwej maryjności św. Jana Bosko. To ten święty mawiał o pobożności maryjnej: „O gdybyście wiedzieli jak drogocenna jest ta pobożność, nie zamienilibyście jej na żadne skarby świata”.
Wierni dawnemu katolickiemu zwyczajowi poświęcajmy sobotę Matce Bożej – odmawiajmy Różaniec, Litanię Loretańską, inne modlitwy maryjne, podejmujmy ku czci Matki Bożej umartwienia i wyrzeczenia, i starajmy się Ją naśladować, przede wszystkim gorliwiej spełniając obowiązki stanu. Jeśli trzeba, biegnijmy do spowiedzi, aby serce oczyścić. Starajmy się też poświęcić jakiś czas na katolicką lekturę maryjną. A Różaniec miejmy zawsze w zasięgu ręki.
I często z ufnością wzywajmy pomocy Matki Bożej krótkim i skutecznym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie wiernych, módl się za nami! – Maria, Auxilium Christianorum, ora pro nobis!
Zachowajmy w sercu i w praktyce wybornie katolicką regułę: De Maria numquam satis – O Maryi nigdy dosyć!
Przed nami kolejna sobota. Niech będzie maryjna. Piękna i owocna.


treści katolickie:
 sacerdoshyacinthus.com
 verbumcatholicum.com
 twitter.com/SacHyacinthus
 YouTube